در حال حاضر 16 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق استان کبک

رای دهی:  / 3
ضعیفعالی 
مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک
 
کسانی که قصد دارند از طریق مهاجرت تجاری به کِبک ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند می‌توانند تقاضای خود را تحت یکی از زیرگروه‌های مهاجرت به کانادا 
   سرمایه گذاران
   کارآفرینان
   خویش کارفرمایان 
ارسال نمایند. 

گزینش
مرحله گزینش برای متقاضی واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرتی ( سرمایه گذاران، کارآفرینان، و خویش کارفرمایان) با تکمیل و ارسال فرم تقاضای گواهی گزینش کِبک آغاز و با دریافت این گواهی (Certificat de sélection du Québec) پایان می‌یابد. این گواهی سند رسمی مهاجرتی است که توسط دولت کِبک صادر می‌شود.

پذیرش
متقاضی انتخاب شده توسط دولت کانادا که گواهی گزینش کِبک را دریافت کرده‌است باید توسط دولت فدرال کانادا نیز پذیرفته شوند. متقاضی و اعضای خانواده وی، صرفنظر از اینکه قصد دارند به همراه متقاضی به کانادا بیایند یا خیر) باید آزمایشات و معاینات پزشکی مورد نیاز را گذرانده و نیز از نظر امنیتی مشکلی نداشته باشند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را کسب کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک (Investors):

 

 

تغییرات  اساسی در نحوه پذیرش متقاضیان مهاجرت به کبک از تاریخ اول آگوست ۲۰۱۳

تغییرات صورت گرفته تحت عنوان مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری به مشخصات جدول  ذیل است.شرایط مهاجرت به کبک از طریق سرمایه گذاری تغییری نیافته فقط تعداد پذیرش پرونده تغییر یافته است .تعداد پذیرش متقاضیان جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق کار آفرینی به جدول زیر است 
از ۱ آگوست ۲۰۱۳ تا ۳۰ تا ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۴                                                  دوم فروردین ۱۳۹۱ تا ۱۱ فروردین ۱۳۹۲  

 ۲،۰۰۰

تعداد متقاضی مورد پذیرش برای مهاجرت به کبک  از طریق سرمایه گذاری کبک                     

۲۱۵

تعداد متقاضی مورد پذیرش برای مهاجرت از طریق کارآفرینی و خود اشتغالی کبک


متقاضیان واجد شرایط:
 حداقل دو سال تجربه مدیریتی در بیزنسی قانونی را داشته باشند. بیزنس مذکور می‌تواند صنعتی، کشاورزی، بازرگانی، و یا بیزنسی حرفه‌ای و تخصصی باشد و باید حداقل دو کارمند تمام وقت (یا معادل آن) را در استخدام داشته باشد. تجربه مدیریت دولتی یا مدیریت در بنگاه‌ها و نمایندگی‌های بین‌المللی نیز پذیرفته می‌شود. تجربه دوساله مورد نظر باید طی پنج سال قبل از تاریخ تقاضا کسب شده باشد و وظایف و مسئولیت‌هایی نظیر برنامه‌ریزی، مدیریت، و کنترل مواد، منابع مالی، یا انسانی را شامل شود.
 دارایی خالص منقول و غیر منقول آنها (به تنهایی یا در جمع دارایی همسر) معادل ۱،۶ میلیون دلار دلار کانادا باشد و این دارایی به صورت قانونی کسب شده باشد. متقاضی باید ۸۰۰ هزار دلار از این دارایی را با امضای قراردادی با یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری تایید شده به مدت پنج سال در اختیار دولت کِبک قرار دهد. این پول پس از مدت یادشده به سرمایه گذار برگردانده می‌شود.


مهاجرت به کانادا از طریق خویش کارفرمایان کبک (Self-employed persons)

افراد واجد شرایط:
کسانی که خویش کارفرما یا خوداشتغال بوده و با تکیه بر مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای خود امرار معاش می‌کنند می‌توانند از این طریق به کِبک مهاجرت کنند. این افراد باید در حرفه خود حداقل دو سال سابقه کار داشته و قصد داشته باشند که در کِبک نیز کسب و کار خود را راه‌اندازی و از طریق آن امرار معاش کنند. حداقل دارایی این افراد ۱۰۰ هزار دلار کاناداست که باید قانونا کسب شده باشد.
علاوه بر موارد فوق عوامل زیر نیز در ارزیابی این افراد موثر می باشند:
• سن (و در صورت لزوم سن همسرشان)
• نوع و مدت آموزش‌هایی که فراگرفته‌اند
• توانمندی‌ها و مهارت‌های زبانی
• توانمندی‌های شخصی و میزان اطلاعاتی که از کِبک دارند

دانشجویان خارجی و نیروهای کار موقت
دانشجویان خارجی و نیروهای کار موقتی که در کبک سکونت دارند یا قبلا در کبک بوده اند می توانند تحت گروه مهاجرت PEQ (یا به عبارتی Programme de l’expérience Québécoise) برای مهاجرت به کبک اقدام کنند. این افراد باید مانند سایر متقاضیان مهاجرت به کبک ابتدا برای دریافت گواهی گزینش کبک (Quebec Selection Certificate) اقدام نموده و پس از دریافت این تاییدیه آن را به همراه درخواست ویزای اقامت دائم به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ارسال نمایند.

دانشجویان خارجی کبک
دانشجویان خارجی که از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی شناخته شده و معتبر ایالت کبک فارغ التحصیل شده اند یا در شرف فارغ التحصیلی هستند می توانند با استفاده از برنامه مهاجرتی PEQ برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند. متقاضیان این روش مهاجرتی باید:
• از یک موسسه آموزش عالی و یا دانشگاه مورد تایید وزارت آموزش کبک فارغ التحصیل شده و گواهینامه یا مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده باشند؛
• به مدت حداقل ۱۸۰۰ ساعت (دوسال) در کبک تحصیل کرده باشند؛ و
• یک دوره آموزش زبان فرانسه را تا سطح حداقل متوسط در یک موسسه آموزشی کبک با موفقیت به پایان رسانده باشند.
لازم به ذکر است که دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاههای فرانسه زبان کبک لازم نیست شرط آخر از شرایط فوق الذکر را احراز نمایند.


نیروهای کار موقت
نیروهای کار موقتی که به صورت قانونی و با داشتن ویزای اقامت موقت در کبک مشغول کارند نیز می توانند تحت گروه مهاجرتی PEQ به کبک مهاجرت و ویزای اقامت دائم کانادا را کسب کنند. این افراد باید:
• در طی 2 سال قبل از اقدام حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در کبک را داشته باشند (این سابقه کار باید در مشاغل فنی و حرفه ای که به کارآموزی و آموزش در کالج های فنی و حرفه ای نیاز دارند یا مشاغل مدیریتی و یا مشاغلی که به آموزش دانشگاهی نیاز دارند باشد)؛
• هنگام اقدام برای مهاجرت به صورت قانونی در کبک مشغول به کار باشند؛ و
• یک دوره آموزش زبان فرانسه را تا سطح حداقل متوسط در یک موسسه آموزشی کبک با موفقیت به پایان رسانده باشند، یا نتایج یک آزمون استاندارد زبان فرانسه را در تایید سطح مهارت شان در زبان فرانسه را ارائه نمایند.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB