در حال حاضر 42 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

برنامه مهاجرتی "ورود سریع" (Express Entry)

رای دهی:  / 6
ضعیفعالی 

ورود سریع

بر اساس اعلام قبلی وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا ، برنامه "ورود سریع" که به Express Entry موسوم می باشد ، از ظهر روز اول ژانویه سال ۲۰۱۵ ، آغاز به کار خواهد کرد.

این برنامه به نحوی طراحی گردیده است که کلیه متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر فدرال ، نیروی متخصص فنی و حرفه ای ، تجربه کانادایی و اسکیل ورکر استانی ، می بایستی منبعد از طریق این برنامه که بصورت "آنلاین" می باشد ، درخواست مهاجرت خود را ارسال نمایند.

این برنامه این پیچیدگی خاصی برخوردار است و علاوه بر اینکه بر روی تجارب کاری و تحصیلی و مهارت های شخصی متقاضی تاکید دارد ، بر روی اشتغال و بکارگماری متقاضی نیز تاکید جداگانه و بسزا داشته و نیازمند آگاهی کامل به هنگام اقدام می باشد. لذا توصیه می گردد ، متقاضیان و علاقه مندان از خدمات حرفه ای استفاده نمایند.

 

شیوه امتیاز دهی برنامه Express Entry:

حداکثر و سقف امتیاز متقاضیان این برنامه ، ۱۲۰۰ در نظر گرفته شده است و افرادی که به نسبت دیگر متقاضیان از امتیاز بالاتری برخوردار می باشند ، انتخاب شده و به انها دو ماه فرصت داده می شود تا نسبت به ارایه مدارکی که ادعا نموده اند ، اقدام نمایند. در صورتی که شخصی انتخاب نشود ، پس از یکسال بطور خودکار از سیستم حذف می گردد و میبایستی مجددا و در صورت علاقه مندی ، در سال بعد از ان اقدام نماید. ارایه اطلاعات غلط و نادرست ، منجر به محرومیت ۵ ساله می گردد و طبعا نیازمند مهارت کافی جهت ارایه اطلاعات ، می باشد.

متقاضیان پس از اقدام ، به مدت ۳۰ روز فرصت دارند تا نسبت به تشکیل پروفایل در وبسایت دولتی "بانک شغلی" اقدام و نسبت به معرفی خود به شیوه ای که برای کارفرمایان ، جذابیت جذب آنها ایجاد گردد ، اقدام نمایند.

در این سیستم ، لیست مشاغل مورد نیاز وجود نداشته و هر شخصی با هر شغل و مدرک تحصیلی ، مجاز به اقدام می باشد. همچنین ، حداقل ایلتس ۴ بر اساس سیستم ارزشیابی CLB4 جهت متقاضیان تعیین گردیده است که طبعا ، هر چه نمرات بالاتر باشد ، امتیاز متقاضی بالاتر و نهایتا شانس انتخاب ، بیشتر می شود.

پارامتر های امتیاز آور:

در این برنامه ۴ پارامتر اصلی و امتیاز آور وجود دارد:

۱- پارامتر تجربه و تخصص متقاضی با سقف امتیاز ۵۰۰ جهت متقاضیان مجرد و ۴۶۰ جهت متقاضیان متاهل.

۲- پارامتر همسر که صرفا ۴۰ امتیاز به متقاضیان متاهل تخصیص می گردد.

۳- پارامتر مهارت های قابل انتقال که جهت متقاضیان مجرد و متاهل تا سقف ۱۰۰ امتیاز تخصیص می گردد.

۴- داشتن پیشنهاد شغلی مورد تایید دولت فدرال و یا تاییدیه از دولت استانی که امتیاز ۶۰۰ را به متقاضیان اضافه می نماید.

پارامتر تجربه و تخصص:

این پارامتر شامل موارد زیر می شود:

۱- سن تا سقف ۱۰۰ امتیاز جهت افراد متاهل و ۱۱۰ امتیاز جهت افراد مجرد

۲- تحصیلات تا سقف ۱۴۰ امتیاز جهت افراد متاهل و ۱۵۰ امتیاز جهت افراد مجرد

۳- زبان تا سقف ۱۵۰ امتیاز جهت افراد متاهل و ۱۶۰ امتیاز جهت افراد مجرد

۴- تجربه کانادایی تا سقف ۷۰ امتیاز جهت متاهل و ۸۰ امتیاز جهت افراد مجرد

پارامتر همسر:

در این بخش ، تحصیلات همسر ۱۰ امتیاز ، زبان ۲۰ امتیاز و تجربه کانادایی همسر نیز ۱۰ امتیاز داشته که به مجموع امتیاز ها اضافه می گردد. (سن همسر امتیازی نداشته و تاثیری در پرونده متقاضی ندارد)

پارامتر مهارت های قابل انتقال:

در این بخش ، متقاضیان بر اساس موارد زیر ، صاحب امتیاز می گردند:

۱- داشتن ایلتس و تحصیلات دانشگاهی ، ۵۰ امتیاز

۲- داشتن سابقه کار کانادایی و تحصیلات دانشگاهی ، ۵۰ امتیاز

۳- داشتن ایلتس و سابقه کار خارج از کانادا ، ۵۰ امتیاز

۴- داشتن سابقه کار کانادایی و سابقه کار خارج از کانادا ، ۵۰ امتیاز

۵- داشتن مدرک صاحب مهارت مختص متقاضیان فنی و حرفه ای ، ۵۰ امتیاز

نظر به اینکه این برنامه و تمامی پارامتر های فوق الذکر دارای جزئیات بیشتری می باشد ، شرایط هر متقاضی می بایستی بطور جداگانه بررسی گردد و لازمه ان داشتن اطلاعات کامل و دقیق متقاضیان می باشد.

متقاضیان علاقه مند ، می توانند فرم ارزیابی کانادا را تکمیل ، رزومه خود را که بطور کاملا دقیق آماده شده است ضمیمه و در بخش توضیحات فرم ارزیابی ، از عبارت "متقاضی برنامه ورود سریع" استفاده نمایند تا شرایط بررسی و اظهار نظر گردد.

از پاسخگویی به فرم ارزیابی که بطور ناقص تکمیل شده و یا رزومه ضمیمه نمی باشد ، معذور می باشیم.

سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر با سالها تجربه مفید و عینی ، این افتخار را دارد ، تا همراه و همیار شما تا رسیدن به سرمنزل مقصود باشد.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB