در حال حاضر 46 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

استان انتاریو

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

 


انتاریو Ontario در شرق کانادا واقع است که از غرب به استان کبک ، از شرق به استان مانیتوبا ،از شمال به خلیج هادسون و خلیج جیمز ، از جنوب به ایالتهای مینسوتا، میشیگان، اهایو، پنسیلوانیا و نیویورک آمریکا منتهی می شود. از طرف شمال از طریق مرز آبی هم با سرزمین نوناووت همسایه است. انتاریو از نظر جمعیت ، پرجمعیت ترین و از نظر وسعت دومین استان کانادا بعد از کبک به شمار می رود. مساحت آن حدود ۱,۰۷۶,۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۱۳,۵۰۵,۹۰۰ نفر بوده است که اغلب آنها در مناطق جنوبی آن ساکن می باشند. مرکز استان شهر تورنتو ست که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن نیز می باشد. شهر اتاوا ، پایتخت کانادا در این استان قرار دارد. زبان رسمی مردم در انتاریو انگیسی است.

مهمترین شهرهای انتاریو ؛ تورنتو Toronto , اتاوا Ottawa , همیلتون Hamilton ,لندن London , کیچنر Kitchener , سنت کترینز St. Catharines , کینگستون Kingston , بری Barrie , واترلو Waterlo , ویندزر Windsor , سادبری Sudbury , تاندر بی Thunder Bay و ... می باشند.تاریخچه استان انتاریو :

بیش از ۱۰ هزار سال پیش افراد بومی First Nations در این استان زندگی می کرده اند. نام استان از دریاچه انتاریو گرفته شده است که به زبان بومی هورن Huron می باشد. در سال ۱۶۰۰ میلادی ، Étienne Brûlé اولین کاشف فرانسوی بود که از طریق رودخانه سنت لارنس وارد جنوب انتاریو شد. در سال ۱۶۱۱ میلادی هنری هادسون Henry Hudson جغرافیدان انگلیسی با کشف خلیج هادسون ، ادعای منطقه برای بریتانیا را داشت. بعد از گذشت سالها و جنگ بین فرانسویها و انگلیسها ، فرانسه تسلیم شد و در سال ۱۷۹۱ میلادی به ناحیه انتاریو Upper Canada با اکثریت انگلیسی زبان و به کبک Lower Canada با اکثریت فرانسه زبان گفتند. منطقه یورک که اکنون با نام تورنتو شناخته می شود ؛ مرکز Upper Canada بود.
انتاریو یکی از چهار استان اولیه الحاقی به کنفدراسیون کانادا در سال ۱۸۶۷ میلادی بود. سمبل استان انتاریو گل White trillium می باشد و پرنده Common Loon , درخت Eastern White Pine از دیگر سمبلهای این استان هستند.
جغرافیای طبیعی استان انتاریو :

انتاریو از لحاظ آب و هوایی به سه ناحیه تقسیم میشود: در جنوب غرب آن مرطوب ملایم قاره ای که زمستانهای نسبتاً سرد و تابستانهای گرم دارد ، بخش مرکزی که بر روی منطقه Shield قرار دارند ؛ دارای زمستانهای سرد و طولانی و تابستانهای کوتاه و آب و هوای نیمه قطبی هستند، بخش شمالی در سواحل خلیج هادسون تحت پوشش آب و هوای قطبی می باشد.

بزرگترین دریاچه های آب شیرین در جهان The Great Lakes پنج دریاچه ی بزرگ بین کانادا و آمریکاست که در جنوب انتاریو واقعند. این پنج دریاچه عبارتند از:
دریاچه انتاریو Ontario , دریاچه هیوران Huron, دریاچه میشیگان Michigan , دریاچه ایری Erie و دریاچه سوپریور Superior .
دارای تعداد زیادی رودخانه ست که رودخانه های معروف آن عبارتند از: Albany River St. Lawrence River , Ottawa River, Grand River و ... .


۷۰ درصد مساحت انتاریو از انواع جنگل تشکیل شده است. جنگلهای پهن برگ جنوب انتاریو ، جنگلهای مخلوطی از درختان برگ ریز و سوزنی برگ مرکز انتاریو The Great Lakes-St. Lawrence forest ، جنگلهای سوزنی برگان ( جنگلهای شمالی ) ، نواحی پست و کم ارتفاع Hudson Bay .

آبشار نیاگارا Niagara Falls که ترکیبی از دو آبشار بسیار بزرگ و یک آبشار کوچک‌تر می‌باشد که بر رودخانه نیاگارا ، در جنوب استان انتاریو و مرز ایالت نیویورک در آمریکا ست، در این استان قرار دارد. آبشار بزرگ‌تر ، آبشار کانادایی یا آبشار نعل اسب و آبشار کوچک‌تر به آبشار آمریکایی معروف است.

پارکهای ملی در استان انتاریو :

Bruce Peninsula: پارک ملی ، در شبه جزیره ایی بین Georgian Bay و Lake Huron ، صخره های ناهموار با سنگهای آهکی و انبوهی از انواع درختان بخصوص سدرهای قدیمی.

Fathom Five: پارک ساحلی ملی ( National Marine Park)، در خلیج Georgian Bay قسمتی از Lake Huron قرار گرفته که محلی محبوب برای غواصان است.

Georgian Bay Islands: پارک ملی. مجموعه ایی از جزایر که در خلیج Georgian Bay قسمتی از Lake Huron که بر روی canadian shield قرار گرفته اند ، زیستگاه 33 گونه از خزندگان و دوزیستان، محل زیبایی برای کمپینگ.

Point Pelee: پارک ملی ، جنوبی ترین منطقه کانادایی واقع در Lake Erie ، زیستگاه بیش از 360 گونه پرنده .

Pukaskwa: پارک ملی ، مناظر باستانی سپر کانادا (Canadian Shields) در سواحل شمالی دریاچه سوپریورLake Superior

St. Lawrence Islands: پارک ملی. کوچکترین پارک ملی کانادا در انتاریو و اولین پارک ملی در شرق کوه های راکی.
اقتصاد در استان انتاریو :

استان انتاریو مهمترین قطب صنعتی کاناداست. قدیمی ترین شرکتهای کانادایی در آن قرار دارد. اقتصاد در شمال انتاریو وابسته به منابع طبیعی و جنوب استان صنعتی می باشد. انتاریو قطب صنعت خودرو سازی در کانادا ست. کمپانی جنرال موتور در شهر Oshawa ، تویوتا در Wood stook ، فورد در Windsor و کمپانی آلمانی Borose Automative در شهر لندن واقع شده اند.

مهمترین کارخانجات تولید ماشین ابزار در استانهای انتاریو و آلبرتا هستند. استان انتاریو و کبک فعالترین مراکز تولید کننده ی انرژی های تجدید پذیر در کانادا می باشند . جز استانهای فعال در زمینه ی تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات ICT و صنایع دارویی است. به علت داشتن جنگلهای فراوان منبع خوبی برای صنایع چوب بری ، تهیه خمیر چوب و کاغذ است. دارای معادن فراوانی از طلا، مس، روی، پلاتین، پالادیوم، کبالت ، اورانیوم و نقره در منطقه سپر کانادا Canadian Sheild می باشد که دو سوم انتاریو در این ناحیه قرار گرفته و دومین تولید کننده نیکل در جهان است.

کشاورزی و جنگلداری همواره نقش مهمی در اقتصاد این استان دارد. بیشترین تولید میوه ، ذرت، تنباکو، دانه های روغنی، گلها و گیاهان زینتی و همچنین تولیدات لبنی، دامپروری، کشت و تولید گندم نیز متعلق به این استان است و همینطور به علت داشتن مناظر زیبا در کل انتاریو صنعت گردشگری در آن رونق فراوانی دارد.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB