در حال حاضر 10 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

استان نوااسکوشیا

رای دهی:  / 1
ضعیفعالی 

استان نوآاسکوشیا Nova Scotia شبه جزیره ایی در جنوب شرقی کانادا و در کنار اقیانوس اطلس است که از غرب به استان نیوبرانزویک منتهی می شود و از سمت شمال از طریق مرز آبی با استان پرینس ادوارد آیلند و نیوفاندلند و لابرادور و از سمت غرب با ایالت مین آمریکا همسایه است. مساحت آن حدود ۵۵,۲۸۳ کیلومتر مربع و جمعیت استان در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۹۴۸,۶۹۵ نفر بوده است . مرکزش شهر هالیفکس Halifax است که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن هم می باشد. زبان رسمیشان انگلیسی است.

مهمترین شهرهای نوآاسکوشیا ؛ هالیفکس Halifax , سیدنی Sydney و Truro ، Glace Bay ، New Glasgowِ و ... می باشند.

تاریخچه استان نوآاسکوشیا :

اولین مردم بومی در حدود ۱۱ هزار سال پیش در اینجا زندگی می کرده اند تا اینکه بعد از حضور کوتاه مدت وایکینگها در نوآاسکوشیا ؛ فرانسویها در سال ۱۶۰۵ میلادی وارد این سرزمین شدند. اولین تلاش جدی برای جلب مهاجران اسکاتلندی به کانادا در سال ۱۶۲۱ بود که از طرف پادشاه جیمز ششم اسکاتلند به سر ویلیام الکساندر برای ایجاد یک اسکاتلند جدید اجازه داده شد و این منشا نام نوآاسکوشیاست ولی او با وجود تلاش و هزینه ی فراوانی که صرف کرده بود مهاجران اسکاتلندی زیادی را نتوانست جلب کند تا اینکه بیش از یک قرن بعد، بعد از پایان جنگ فرانسه و انگلستان بر سر ادعای خود بر نوآاسکوشیا و پیروزی انگلستان؛ اسکاتلندیها دوباره شروع به مهاجرت به نواآسکوشیا کردند. آنها در تمام نقاط این استان مستقر شدند که هم اکنون جمعیت زیادی از ساکنین آن اصالتاً اسکاتلندی Scottish هستند.


در سال ۱۸۶۷ میلادی این استان به همراه انتاریو ، کبک و نیوبرانزویک به کنفدراسیون کانادا پیوستند. پرچم این استان ترکیبی از پرچم و نشان ملی کشور اسکاتلند می باشد. سمبلهای استان نوآاسکوشیا گل Mayflower ، میوه Wild Blueberry ، پرنده Osprey ، درخت Picea rubens cone و Achat می باشند.

فانوس دریایی جزیره Sambro قدیمی ترین فانوس دریایی در شمال امریکا ست که در سال ۱۷۵۸ میلادی ساخته شده است. فانوسهای دریایی جزئی از فرهنگ مردم این استان می باشد.


جغرافیای طبیعی استان نوااسکوشیا :

این استان از یک شبه جزیره‌ متصل به کانادا و در شمال شرقی آن جزیرهٔ کیپ برتون و چندین جزیره ی کوچکتر تشکیل شده است . تنگه ی chignecto باریکه ی بین شبه جزیره و استان نیوبرانزویک می باشد و تنگه ی Canso هم بین جزیرهٔ کیپ برتون و شبه جزیره است. آب و هوای آن به صورت زمستان سرد با بارش فراوان برف و باران و تابستان خنک می باشد. خلیج Fundy در غرب ، اقیانوس اطلس در جنوب و شرق ، خلیج Saint Lawrence شمال این استان را احاطه کرده است. دارای تپه ها و صخره های تیز می باشد. بلندترین نقطه در این استان White Hill بخشی از پارک ملی در جزیره کیپ برتون است و ۵۳۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. رودخانه های مهم آن عبارتند از : Medway، Mersey، Shubenacadie ، Margaree. Shubenacadie


پارکهای ملی آن :

Cape Breton Highlands: پارک ملی ، با صخره های زیبا و دیدنی

Kejimkujik: پارک ملی ، مسیرهای قدیمی قایق سواری

Sable Island: منطقه حفاظت شده ملی، یکی از جزایر طبیعی و غیر مسکونی جهان، در جنوب شرقی نوآاسکوشیا در اقیانوس اطلس
اقتصاد در نوااسکوشیا :

بخش اصلی اقتصاد در نوآاسکوشیا ماهیگیری و معدن بود که در سالهای اخیر به علت صید بی رویه، بر روی شیلات تأثیر منفی ایجاد شده است. در حال حاضر جنگلداری و کشاورزی به ویژه در دره آناپولیس یکی از مهمترین بخشهای اقتصاد این استان می باشد. تعدادی از شرکت های بزرگ مواد غذایی کانادا در نوآاسکوشیا واقع است. ذغال سنگ بخش اصلی صنعت معدن، آن می باشد.


به دلیل جغرافیای خاص آن یعنی داشتن مرز ساحلی ؛ بعد از استانهای انتاریو و کبک ؛ نوآاسکوشیا فعالیت خوبی را در زمینه تولید انرژیهای تجدید شونده - انرژی بادی - داشته است.

نوااسکوشیا بزرگترین صادر کننده جهان در درخت کریسمس، خرچنگ، گچ، و انواع توت های وحشی است.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB