در حال حاضر 21 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

استان نیوبرانزویک

رای دهی:  / 1
ضعیفعالی 

استان نیوبرانزویک New Brunswick در شرق کانادا و در کنار اقیانوس اطلس واقع است که از شمال به استان کبک ، از شرق به خلیج سنت لورنس، از جنوب و جنوب شرقی به استان نوآاسکوشیا و اقیانوس اطلس ، از غرب به ایالت مین آمریکا منتهی می شود و از سمت شرق از طریق مرز آبی هم با استان پرینس ادوارد آیلند همسایه است. مساحت آن حدود ۷۲,۹۰۸ کیلومتر مربع و جمعیت استان در سال ۲۰۱۲ میلادی حدود ۷۵۵,۹۵۰ نفر بوده است . مرکزش شهر فردریکتون ست . بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن هم سنت جان می باشد و دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است.

مهمترین شهرهای نیوبرانزویک ؛ سنت جان Saint John , فردریکتون Fredericton , مونکتون Moncton و Bathurst و ... می باشند.


تاریخچه استان نیوبرانزویک :

نیوبرانزویک یکی از اولین مناطقی است که اروپایی ها وارد آن شدند. برای اولین بار در سال ۱۵۳۴ میلادی کاشف فرانسوی ژاک کارتیه Jacques Cartier وارد این منطقه شد. تقریباً ۷۰ سال بعد از آن فرانسوی ها برای تاسیس مستعمره خود وارد این منطقه شدند. تا اینکه در حین انقلاب آمریکا ده ها هزار نفر از انگلیسی های آمریکا که در بین آنها آلمانی و هلندی هم دیده می شد و طرفدار امپراطوری بریتانیا بودند از آمریکا به نیوبرانزویک گریختند. نام این استان از شهر Braunschweig در آلمان گرفته شده که به نوعی زادگاه اجدادی جرج سوم محسوب می شد.


نیوبرانزویک یکی از چهار استان اولیه الحاقی به کنفدراسیون کانادا در سال ۱۸۶۷ میلادی بود. سمبل استان نیوبرانزویک گل بنفشه Viola palmata, var. cucullata می باشد و پرنده Black-capped Chickadee ، درخت Abies balsamea هم از دیگر سمبلهای این استان هستند.

جغرافیای طبیعی استان نیوبرانزویک :
زیبایی نیوبرانزویک مدیون رودهای فراوان مثل Saint John River ,St. Croix River, Kennebecasis River,Miramichi River, Nepisiguit River , Restigouche River و ... دارد که طویل ترین آنها رودخانه Saint John می باشد. کوه های Appalachian در شمال واقع است.


قسمت شمالی استان کوهستانی ، بخش وسیعی از شرق و جنوب و جنوب شرقی آن دارای جلگه های مرتفع با پستی و بلندیهایی متنوع و بیش از ۸۰ درصد وسعت آن پوشیده از جنگلهای سرسبز و انبوه است. نیوبرانزویک دارای آب و هوایی چهارفصل می باشد. اقیانوس اطلس باعث شده شهرهای نزدیک به آن زمستان معتدل و تابستانهای خنک داشته باشند و فقط در نیمه شمالی استان زمستانها سرد و تابستانها گرم است.


پارکهای ملی در استان نیوبرانزویک :
Fundy: پارک ملی حفاظت شده در کنار اقیانوس اطلس با بالاترین حد جزر و مد در جهان.
Kouchibouguac: پارک ملی با تپه های شنی، تالاب، باتلاق های نمک و جنگل می باشد.


اقتصاد در نیوبرانزویک :
منابع طبیعی ، کشاورزی ، ماهیگیری ، محصولات چوبی و معدن بخش مهم اقتصاد آن است. کارخانه های چوب بری در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگترین کارخانه های تولید کاغذ در سنت جان وجود دارد.


فلزات سنگین، از جمله سرب و روی، در شمال استان در اطراف شهر Bathurst استخراج می شود. دومین معدن بزرگ پتاس در جهان در شهر ساسکس این استان است و همینطور در این منطقه نفت و ذخایر گاز طبیعی نیز وجود دارد. مهمترین گیاه زراعی که در اطراف رودخانه سنت جان کشت می شود؛ سیب زمینی است.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB