در حال حاضر 42 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

استان پرنس ادوارد آیلند

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

استان پرینس ادوارد آیلند Prince Edward Island جزیره ایی در جنوب شرقی کانادا و در خلیج سنت لارنس واقع است که از طریق مرز آبی در جنوب با استانهای نوآاسکوشیا و نیوبرانزویک ،در شمال با نیوفاندلند و لابرادور و کبک همسایه می باشد. مساحت آن حدود ۵,۶۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت استان در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۱۴۶,۲۰۴ نفر بوده که کوچک‌ترین و کم‌جمعیترین استان کانادا است . مرکزش شهر شارلوت تاون Charlottetown است که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آن هم می باشد. زبان رسمیشان انگلیسی است.

مهمترین شهرهای پرینس ادوارد آیلند Cornwall , Stratford , Summerside , Charlottetown و ... می باشند.تاریخچه استان پرینس ادوارد آیلند :

مردم بومی پیش از ورود فرانسویها در این استان ساکن بودند که به آن Epekwitk، به معنی "استراحت بر روی امواج " می گفتند . با ورود فرانسویها و بعد از جنگ بین فرانسویها و انگلیسیها در این منطقه ،نامش به پرینس ادوارد آیلند تغییر کرد که از نام فرزند چهارم جرج سوم انگلستان و پدر ملکه ویکتوریا گرفته شده‌است. مهاجران اروپایی به طور عمده از اسکاتلند، انگلستان و ایرلند وارد پرینس ادوارد آیلند شدند. این استان در سال ۱۸۷۳ میلادی به کنفدراسیون کانادا پیوست. جزیره پرینس ادوارد به عنوان "زادگاه کنفدراسیون" شناخته شده است به این دلیل که این ایده از کانادا در شهر شارلوت متولد شد. سمبلهای استان پرینس ادوارد آیلند درخت Red Oak ، گل Lady's Slipper ، پرنده Blue Jay می باشند.

جغرافیای طبیعی استان پرینس ادوارد آیلند :

این استان یک جزیره‌ در خلیج Saint Lawrence است . دارای خاکی به رنگ قرمز که ناشی از وجود آهن و مواد رسوبی دیگر می باشد و باعث شهرت جزیره پرنس ادوارد شده است. به علت واقع شدن در آبهای گرم خلیج سنت لارنس دارای آب و هوای معتدل تری می باشد . دارای تپه ها، جنگل ها و سواحل شنی و صخره های ماسه سنگی مایل به قرمز رنگ می باشد. در این استان بالاترین نقطه ، تپه Glen Valley در نزدیکی ساحل جنوبی ست که ۱۴۲ متر ارتفاع دارد . دارای تعداد زیادی رودخانه کوچک می باشد. رودخانه ی Hillborough East بزرگترین آن ست . نیمی از خاک آن از جنگل پوشیده شده و نیمی دیگر برای کشاورزی استفاده می شود. معروفترین پارک ملی آن Prince Edward Island National Park است که در امتداد ساحل شمالی جزیره می باشد و دارای شن و سنگهای قرمز رنگ در ساحل و منطقه حفاظتی برای پرندگان در معرض خطرست.اقتصاد در استان پرینس ادوارد آیلند :

مهمترین بخش اقتصاد پرنس ادوارد آیلند کشاورزی و صنایع مرتبط با آن است که مهمترین محصول کشاورزی آن سیب زمینی می باشد. بعد از کشاورزی صید ماهی و خرچنگ ، صنایع غذایی و صنعت گردشگری در اقتصاد این استان نقش مهمی را دارد.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB