در حال حاضر 23 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

رجاینا

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

رجینا

رجاینا (Regina census metropolitan area (CMA در جنوب استان ساسکاچوان واقع است که مرکز استان و دومین شهر بزرگ آن می باشد. مساحت این شهر حدود ۳۴۰۸/۲۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ، ۲۱۰٬۵۵۶ نفر بوده است .

رجینا

رجاینا (Regina census metropolitan area (CMA از چند منطقه شهری تشکیل شده است که عبارتند از ؛

city : Regina
towns: White City, Pilot Butte , Lumsden , Balgonie, Regina Beach
,rural municipality: Edenwold No. 158 ,Lumsden No. 189
Sherwood No. 159 , Pense No. 160 189 Villages: Grand Coulee, Pense , Buena Vista , Edenwold, Disley
Belle Plaine

رجینا

رجاینا Regina در مرکز Regina CMA قرار گرفته است. به این شهر Queen city نیز می گویند. مساحت آن حدود ۱۴۵/۵ کیلومترمربع می باشد و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۱۹۳,۱۰۰ نفر بوده است. در ۱۶۰ کیلومتری مرز ایالت متحده آمریکا قرار دارد. رجاینا براساس تقسیم بندی شهرداری ها به قسمتهای West zone، Eastzone ، South zone ، Central zone ، North zone تقسیم شده است.
دانشگاه University of Regina در آنجا قرار دارند.
فرودگاه رجاینا Regina International Airport در قسمت West zone واقع است.

'' Motto : " Floreat Regina

 رجینا


تاریخچه شهر رجاینا :
رجاینا در سال ۱۸۸۲ میلادی، سه سال قبل از شروع به کار راه آهن Canadian Pacific Railway تاسیس شد. در سال ۱۸۸۳ میلادی، رجاینا به طور رسمی شهر اعلام و در همان سال توسط Edgar Dewdney به عنوان پایتخت جدید منطقه North-West Territories انتخاب شد. بعد از اینکه در سال ۱۹۰۵ میلادی استان ساسکاچوان ایجاد شد ؛ رجاینا در سال ۱۹۰۶ میلادی پایتخت این استان گشت.

 رجینا

جغرافیای طبیعی شهر رجاینا :
این شهر دارای جلگه های وسیع ، مسطح، کم درخت و تا حدی خشک است. دریاچه Wascana Lake در جنوب آن قرار دارد. رجاینا دارای تابستانهای گرم و زمستانهای سرد و خشک می باشد. این شهر یکی از پرآفتاب ترین شهرهای کانادا به شمار می آید.

 رجینا


Saskatchewan Legislative Building :
این بنای زیبا بین سالهای ۱۹۰۸ تا ۱۹۱۲ میلادی در ساحل دریاچه ی واسکانا ساخته شده است.

 رجینا


Royal Saskatchewan Museum :
این موزه در سال ۱۹۰۶ میلادی برای حفظ نمونه های تاریخ طبیعی، اشیا تاریخی و قوم شناسی تاسیس شد که اولین موزه در استان ساسکاچوان و اولین موزه استانی در سه استان (Alberta, Saskatchewan,Manitoba )بود.

 رجینا


Albert Memorial Bridge :
این پل در سال ۱۹۳۰ میلادی بر روی Wascana Creek تاسیس شد و خیابان Albert از روی آن می گذرد.

 رجینا

Wascana Centre :
در کنار دریاچه ی زیبا Wascana Lake قرار دارد و شامل پارک بسیار زیبای واسکاناست که یکی از مناظر زیبای طبیعی و شهری به شمار می رود. مراکز مهم دولتی، دانشگاه رجاینا و مکانهای تفریحی و فرهنگی بسیاری در نزدیکی واقع است.

 رجینا


اقتصاد رجاینا :
به علت داشتن خاک غنی ، بخش قابل توجهی از اقتصاد آن به کشاورزی اختصاص دارد. نفت و گاز طبیعی، پتاس، کائولن، سولفیت سدیم و بنتونیت کمک بخش بزرگی از اقتصاد این شهر و مناطق اطراف آن می باشد. صنایع بزرگ رجاینا را می توان به فولاد ، فناوری اطلاعات، انرژی و محیط زیست، تجارت محصولات کشاورزی، کشاورزی اشاره کرد.

 

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB