در حال حاضر 11 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

ونکوور

رای دهی:  / 5
ضعیفعالی 

ونکوور بزرگ Greater Vancouver در جنوب غربی استان بریتیش کلمبیا واقع است که از مهمترین شهرهای بندری و بزرگ‌ترین شهر در غرب کانادا می باشد. این شهر از طرف غرب در مجاورت اقیانوس آرام قرار گرفته ، از طرف جنوب به کشور آمریکا و از سمت شمال و شرق به رشته کوه های راکی منتهی می شود . مساحت آن حدود ۲۸۷۷ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۲ میلادی ۲,۴۶۳,۷۰۰ نفر بوده است .

ونکوور بزرگ Greater Vancouver از چند منطقه مستقل ولی پیوسته بهم تشکیل شده است که عبارتند از ؛ ونکوورVancouver ، نورث ونکوور North Vancouver ،
وست ونکوور West Vancouver ، برنابی Burnaby ،
سوری Surrey، کوکیتلام Coquitlam ، پورت‌ کوکیتلام
Port Coquitlam ،نیو وست مینستر New Westminster ، دلتا Delta ، ریچموند Richmond ، میپل ریج Maple Ridge ، لانگلی Langley ، لایونز بی Lions Bay ، پیت میدوز
Pitt Meadows، پورت مودی Port Moody ، جزیره بوون Bowen Island ، وایت راک White Rock .
قسمتهای وست ونکوور و نورث ونکوور به وسیله خلیج بورارد Burrard Inlet از بقیه قسمتها جدا شده و به همین علت به این دو قسمت ساحل شمالی می گویند که از طریق پل لاینز گیت Lions Gate Bridge به ونکوور وصل
می شود.ونکوور Vancouver بزرگترین قسمت از ونکوور بزرگ
می باشد که بین خلیج بورارد Burrard Inlet در شمال و دلتای رودخانه فریزر Fraser River در جنوب قرار گرفته‌ است. مساحت آن حدود ۱۱۴ کیلومتر مربع می باشد . در سال ۲۰۱۱ میلادی جمعیت آن حدود ۶۰۳,۰۰۰ نفر بوده است . دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC)
University of British Columbia در آنجا قرار دارد.
نورث ونکوور North Vancouver در شمال ونکوور بزرگ و در کنار وست ونکوور قرار گرفته که توسط Burrard Inlet از ونکوور جدا شده است. مساحت آن ۸۳،۱۱ کیلومتر مربع و جمعیت این منطقه در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۴۸,۱۹۶ نفر بوده است. بیشتر ایرانیان ونکوور در این منطقه زندگی می کنند.
وست ونکوور West Vancouver در شمال غربی ونکوور بزرگ و همجوار نورث ونکوور قرار گرفته است. مساحت آن حدود ۸۷ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این منطقه در سال ۲۰۱۱ میلادی در حدود ۴۴,۰۰۰ نفر بوده است.


کوکیتلام Coquitlam در شمال شرقی ونکوور بزرگ واقع است . مساحت آن ۱۲۲/۳۰ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این منطقه در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۲۶,۸۴۰ نفر بوده است. دریاچه Lafarge Lake در مرکز این منطقه قرار دارد و رودخانه های کوکیتلام و فریزر در اینجا بهم وصل
می شوند.


برنابی Burnaby در شرق ونکوور بزرگ واقع است . مساحت آن حدود ۹۰/۶۱ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲۲۳,۲۱۸ نفر بوده است. بسیاری از شرکتهای صنعتی و تجاری شهر ونکوور و دانشگاه سایمون فریزر (Simon Fraser University (SFU در برنابی قرار دارد.


سوری Surrey در جنوب ونکوور بزرگ قرار دارد و با کشور آمریکا هم مرز می باشد. مساحت آن ۳۱۶/۴۱ کیلومتر مربع و جمعیت سوری در سال ۲۰۱۱ میلادی ۴۶۸,۲۵۱ نفر بوده است. جمعیت هندیها در این منطقه بالاست.

" Motto of Surrey : " The future lives here


ریچموند Richmond در غرب ونکوور بزرگ واقع است. مساحت آن ۱۲۹/۲۷ کیلومتر مربع و جمعیتش در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۹۰,۴۷۳ نفر بوده است. فرودگاه بین المللی ونکوور در ریچموند قرار دارد. ۶۰ درصد از جمعیت این منطقه مهاجر هستند که بیشتر آن را چینی ها تشکیل می دهند.

" Motto of Richmond : " Child of the Fraser


تاریخچه شهر ونکوور :

بنا به شواهد باستان شناسی می توان حضور
First Nation ها را از ۱۰ هزار سال پیش، در جایی که امروزه به آن ونکوور می گویند ؛ تخمین زد.
در سال ۱۷۹۱ میلادی ،خوزه ماریا ناروائز
José María Narváez کاپیتان اسپانیایی اولین اروپایی بود که تنگه ی جورجیا را کشف کرد و در Point Grey وارد خشکی شد. در ماه جون سال ۱۷۹۲ میلادی ، کاپیتان ناو انگلیسی جورج ونکوور George Vancouver اولین اروپایی بود که وارد تنگه ی بورارد Burrard Inlet شد. در سال ۱۸۶۱ میلادی جویندگان طلا به نواحی دهانه رودخانه فریزر وارد شدند.
در سال ۱۸۶۷میلادی، اولین کارخانه چوب‌بری در ساحل جنوبی خلیج بورارد احداث شد . شهرکی برای کارگران این کارخانه در همان ناحیه احداث شد که گرنویل Granville نام داشت و همین باعث شد ؛ شهری که این کارخانه در آن دایر شده بود، به همین نام نامیده شود و در اپریل سال ۱۸۸۶ میلادی نام آن به شهر « ونکوور » ، به افتخار جورج ونکوور رسماً نامگذاری شد.
جغرافیای طبیعی شهر ونکوور :

ونکوور یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای کانادا بوده است . آب و هوای معتدل و تغییرات دمای آن بسیار ملایم تر از دیگر شهرهای کانادا می باشد و به ندرت دمای زیر صفر را تجربه می کنند. پوشش گیاهی در این منطقه جنگل‌های بارانی پهن برگ معتدل و جنگل‌های معتدل مخروطیان است. رشته کوه های North Shore در شمال ونکوور قرار دارند و قله های جنوبی آن را از بسیاری از مناطق ونکوور می توان دید.پارک استانلی Stanley Park :

بزرگترین پارک شهری کانادا و یکی از بزرگترین پارکهای شهری آمریکای شمالی است . این پارک در سال ۱۸۸۸ میلادی توسط شهردار دیوید اوپنهایمر
David Oppenheimer، به نام فرماندار کانادا لرد استنلی پریستون Lord Stanley of Preston افتتاح شد.
معروف ترین فضای تفریحی آن دیوار دریایی Sea Wall می باشد که برای جلوگیری از فرسایش خاک در اطراف آن کشیده شده است و مکان مناسبی برای پیاده روی ، دوچرخه سواری ، کمپینگ و... می باشد. آکواریوم ونکوور و تفنگ ساعت نه o'clock Gun 9 در اینجا واقع است.
آکواریوم ونکوور Vancouver Aquarium :

بزرگترین آکواریوم کانادا که در پارک استنلی واقع شده است . علاوه بر اینکه یکی از جاذبه های مهم توریستی در ونکوور می باشد؛ مرکز تحقیقات دریایی، حفاظت و توانبخشی حیوانات دریایی هم هست . محل زندگی نزدیک به ۷۰ هزار جاندار از قطب شمال تا آمریکای جنوبی می باشد از جمله وال بلوگا، دلفین ، سمورهای آبی و... .


فالس کریک False Creek :

خلیج کوچکی در قلب ونکوور که داون تاون را از بقیه قسمتهای شهر جدا می کند. مکان بسیار خوبی برای قایق رانی و کشتی های خصوصی و عمومی و قایق های تفریحی ست.


پل لاینز گیت Lions Gate Bridge :
این پل در سال ۱۹۳۸ میلادی بر روی خلیج بورارد افتتاح شد. طول کلی پل ۱۸۲۳ متر است و ارتفاع برج های آن ۱۱۱ متر می باشد. این پل قسمتهای وست ونکوور و نورث ونکوور را به ونکوور وصل می کند.
پل معلق کاپیلانو Capilano Suspension Bridge :

این پل در سال ۱۸۸۹میلادی ساخته شده با عرضی حدود ۱۳۷ متر و در ارتفاع ۷۰ متری از سطح رودخانه ی کاپیلانو قرار گرفته است.


پارک ملکه الیزابت Queen Elizabeth Park :
این پارک دارای طبیعت بسیار زیبا و کم نظیر می باشد و همچنین دارای گلخانه ی بزرگی ست که در آن انواع گیاهان و پرندگان نگهداری می شود.


باغ چینی Dr. Sun Yat Sen Chinese Garden :

اولین باغ چینی که در خارج از چین ساخته شده است. این پارک شامل یک پارک عمومی و باغ می باشد. هدف از احداث آن ترویج فرهنگ چینی بوده است.Grouse Mountain:
جز رشته کوه North Shore بوده و به قلۀ ونکوور معروف است و در آن تله کابین و امکانات گسترده ای برای اسکی و کوهنوردی فراهم شده است.


اقتصاد شهر ونکوور :

ونکوور به عنوان دروازه ی کانادا در کنار اقیانوس آرام و پایانه اصلی بزرگراه قاره ای و مسیرهای راه آهن در غرب است. صنعت توریسم اصلیترین صنعت این شهر به حساب
می آید. ونکوور بعد از شهر های لس آنجلس و نیویورک بزرگترین مرکز فیلم سازی در آمریکای شمالی می باشد. از صنایع مهم دیگر آن صنعت هوانوردی است. فرودگاه بین المللی ونکوور (YVR) که در ریچموند ونکوور قرار دارد؛ فرودگاه بین المللی اصلی در غرب کانادا محسوب می شود.
اقتصاد ونکوور بعد از تکیه بر منابع طبیعی از جمله جنگلداری ،کشاورزی،شیلات،صنعت چوب و معادن در زمینه ارتباطات و تکنولوژی رشد چشمگیری داشته است. شهردار ونکوور ،گرگور رابرتسن Gregor Robertson در یکی از مصاحبه های خود اظهار داشت « تکنولوژی حالا بخشی مهمی از اقتصاد ونکوور می باشد. تعداد مشاغل بخش تکنولوژی در حال حاضر از کل مشاغل بخش‌های معدن، نفت و گاز و جنگل‌داری بیشتر شده است.» و خیلی از شرکت‌های بزرگ دنیا به خوش آب و هوا بودن محل فعالیتشون خیلی اهمیت می‌دهند .

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB