در حال حاضر 13 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

تورنتو

رای دهی:  / 6
ضعیفعالی 

تورنتو بزرگ GTA) Great Toronto Area ) در جنوب استان انتاریو و در شمال غربی دریاچه انتاریو واقع است که بزرگ‌ترین شهر در کانادا و مرکز استان انتاریو می باشد. مساحت این شهر حدود ۷۱۲۵ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ۶,۰۵۴,۱۹۱ نفر بوده است . تورنتو چند فرهنگی ترین شهر در جهان محسوب می شود که بیش از نیمی از ساکنین آن را مهاجرین تشکیل می دهند.

 

تورنتو بزرگ Greater Toronto از چند منطقه مستقل ولی پیوسته بهم تشکیل شده است که عبارتند از ؛ تورنتو Toronto ، یورک York ، دارام Durham ، پیل Peel، هالتون Halton .


تورنتو Toronto در جنوب تورنتوی بزرگ قرار گرفته‌ است. دریاچه انتاریو Lake Ontario در جنوب شهر تورنتو قرار دارد. مساحت آن حدود ۶۳۰ کیلومتر مربع می باشد. در سال ۲۰۱۱ میلادی جمعیت آن حدود ۲٬۶۱۵٬۰۶۰ نفر بوده است . منطقه ی تورنتو خود براساس تقسیم بندی شهرداری ها به قسمتهای North York ، York ، Old Toronto ، Scarborough ، East York ، Etobicoke تقسیم شده است. جمعیت زیادی از ایرانیان ساکن تورنتو در قسمت نورث یورک North York زندگی میکنند. دانشگاه تورنتو (University of Toronto (U of T ، دانشگاه یورک York University و دانشگاه رایرسون Ryerson University در آنجا قرار دارند.

'' Motto : " Diversity Our Strength


یورک York در شمال تورنتوی بزرگ و در بین منطقه ی تورنتو و دریاچه Lake Simcoe قرار گرفته‌ است. مساحت آن حدود ۱۷۶۲ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت یورک در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱,۰۳۲,۵۲۴ نفر بوده است. منطقه ی یورک براساس تقسیم بندی شهرداری ها به قسمتهای Vaughan ، Markham ، Richmond Hill ، Newmarket ، East Gwillimbury ، Georgina ، Whitchurch–Stouffville و King تقسیم شده است. جمعیتی از ایرانیان در قسمت ریچموندهیل Richmond Hill ساکن هستند.

" Motto: " Ontario's Rising Star


دارام Durham در شرق تورنتوی بزرگ واقع است که بزرگترین قسمت آنهم می باشد. در جنوب آن دریاچه انتاریو Lake Ontario و در شمال آن دریاچه Lake Simcoe قرار گرفته است. مساحتش در حدود ۲۵۲۳ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی در حدود ۶۰۸ هزار نفر بوده است. Durham براساس تقسیم بندی شهرداری ها به قسمتهای Ajax ، Whitby ، Oshawa ، Brock ، Pickering ، Scugog ، Uxbridge ، Clarington تقسیم می شود.

دانشگاه University of Ontario Institute of Technology (UOIT ) در منطقه اشاوا Oshawa قرار دارد.

" Motto: "A Great Place to Grow"پیل Peel در غرب تورنتوی بزرگ قرار گرفته و دریاچه انتاریو Lake Ontario در جنوب آن واقع است. مساحتش در حدود ۱۲۴۶ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی در حدود ۱,۲۹۶,۸۱۴ نفر بوده است. به علت بالا رفتن آمار مهاجرت به آن و زیرساختهای مناسب حمل و نقل مثل وجود هفت عدد از بزرگراه های سری 400 ( 401، 403، 407، 409، 427،410 و ( Queen Elizabeth Way (QEW ) و فرودگاه بین اللملی پیرسون Toronto Pearson International Airport که در میسیساگا Mississauga واقع است ؛ منطقه Peel با جمعیت جوان به سرعت در حال رشد است. تقسیم بندی شهرداری ها در این منطقه به نامهای Caledon ، Brampton ، Mississauga می باشد.

" Motto: " Working for youهالتون Halton در جنوب غربی تورنتوی بزرگ قرار گرفته که دریاچه انتاریو Lake Ontario در جنوب آن واقع است. مساحت هالتون در حدود ۹۶۷/۲ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی در حدود ۵۰۲ هزار نفر بوده است. این منطقه براساس تقسیم بندی شهرداریها به قسمتهای Halton Hills ، Milton ، Oakville ، Burlington تقسیم میشود.

( Motto: Absque labore nihil ( Nothing without effortتاریخچه شهر تورنتو :

زندگی در ساحل شمال دریاچه انتاریو به حدود ۱۱ هزار سال پیش می رسد. ارتباط اروپاییان با این منطقه در قرن ۱۷ میلادی آغاز شد تا اینکه در سال ۱۷۸۷ میلادی انگلستان ، آن را از منطقه میسیساگا خریداری کرد و در سال ۱۷۹٣ میلادی جان گراوز سیمکو John Graves Simcoe بعد از بهبود سیستم دفاعی آن ناحیه در برابر تهاجمات آمریکا ، منطقه را یورک York نامید و مرکز استان انتاریو از مرز نیاگارا به یورک منتقل شد. در مارچ سال ۱۸٣۴ میلادی به تورنتو Toronto تغییر نام داد. شهر تورنتو دو بار در سالهای ( ۱۸۵۲ - ۱۸۴۹ میلادی ) و همچنین در سال ۱۸۵۸ میلادی به مدت یک سال پایتخت کشور کانادا شد.


جغرافیای طبیعی شهر تورنتو

تورنتو شهری سبز با طبیعت زیباست که دارای آب و هوای مرطوب قاره ای با تابستانهای گرم و مرطوب و زمستان های سرد است اما به نسبت شهرهای دیگر استان انتاریو دارای آب و هوای گرمتری ست . این شهر دارای چهار فصل مجزاست. دارای فصل بهار کوتاه و زیبا در حدود ۲ ماه ، فصل تابستان ٣ ماه با هوای گرم و شرجی اما به علت وجود وزش باد و نبود کوه ؛ روزهای شرجی کمتری حس می شود ، فصل پاییز فوق العاده زیبا و کوتاه حدود ۲ ماه و زمستان طولانی که سردترین ماه های آن فوریه تا مارچ می باشد.


تورنتو آیلند Toronto Islands :

گروهی از جزایر کوچک در قسمت غربی دریاچه انتاریو که توسط کشتی و هواپیماهای کوچک قابل دسترس است. فرودگاه بیلی بیشاپ Billy Bishop Toronto City Airport در غرب آن قرار دارد و ورود وسایل نقلیه به این جزایر ممنوع می باشد. جمعیت کمی هم در آن ساکن هستند. این مجموعه جزایر دارای ساحل و فضای سبز زیبا و محل مناسبی برای دوچرخه سواری ، شنا و قایق سواری ست . تونل عابر پیاده ای از زیر آبهای دریاچه انتاریو که تورنتو را به فرودگاه بیلی بیشاپ Billy Bishop متصل می کند ؛ در حال احداث ست .باغ وحش تورنتو Toronto Zoo :

بزرگترین باغ وحش کاناداست که در شرق تورنتو ، در نزدیکی رودخانه Rouge River قرار دارد. در آگوست سال ۱۹۷۴ میلادی افتتاح شده است. مساحت آن ۲۸۷ هکتار میباشد. از نظر جغرافیایی هفت قسمت مختلف ؛ هندومالایی، آمریکایی، آفریقایی، قطبی، استرالیایی، اوراسیایی و کانادایی دارد. بیش از ۵۰۰۰ حیوان و بیش از ۴۶۰ گونه بسته به محل زندگیشان در محیط بسته یا باز، مشابه طبیعتی که در آن زندگی می کردند ؛ نگهداری می شوند.


روستای بلک کریک پایونیر Black Creek Pioneer Village :
روستایی تاریخی مربوط به دهه‌ی ١٨۶٠ میلادی که حدود بیش از ۴٠ ساختمان با ظاهر و مبلمان زمان قرن نوزدهم و مردمی با لباسها و نوع زندگی آن دوره وجود دارد.برج CN Tower :

این برج در سال ١٩٧۶ میلادی ساخته شده که در داون تاون تورنتو ، در نزدیکی ساحل دریاچه ی انتاریو قرار دارد.
CN Tower به مدت ۳۴ سال تا سال ۲٠١٠ میلادی بلندترین برج دنیا محسوب می شد. این برج دارای ارتفاع ۵٣٣/٣ متر یکی از مهمترین نمادهای تورنتو می باشد.


موزه سلطنتی انتاریو The Royal Ontario Museum :

بزرگترین موزه فرهنگی و تاریخی در کانادا و همچنین یکی از بزرگترین موزه های آمریکای شمالی ست. این موزه در سال ١٩١۲ میلادی تاسیس شده است که هزاران اثر هنری و تاریخی را در خود جای داده است و همچنین شامل مجموعه های قابل توجهی از دایناسورها، شهاب سنگ ها، هنر شرق آسیا و آفریقا ، تاریخ و فرهنگ اروپا و کانادا ، مصر باستان ، چین باستان، هند و خاورمیانه می باشد .

کاسالوما Casa Loma :

قصری زیبا که خانه ی سابق Sir Henry Mill Pellatt بود و در سالهای ١٩١۴-١٩١١ ساخته شد. معماری سبک گوتیک بوده است.پارک High Park :

یکی از زیباترین پارکهای تورنتوست که در جنوب‌غربی شهر ، در نزدیکی ساحل دریاچه انتاریو قرار دارد . مساحت آن ١۶١ هکتار می باشد. در سال ١٩۵٩ میلادی تعدادی درخت گیلاس ژاپنی از طرف شهروندان ژاپنی هدیه داده و در این پارک کاشته شد. هر سال در اواخر اپریل تا اوایل می شکوفه های گیلاس زیبایی خاصی به پارک می دهند که مردم را برای دیدنشان به خود جذب می کنند.


اقتصاد تورنتو :

تورنتو نقش حیاتی در اقتصاد کانادا دارد که به آن پایتخت اقتصادی کانادا می گویند. بزرگترین صنعت تولیدی کانادا اتومبیل سازی است که استان انتاریو قطب آن محسوب می شود. تورنتو بزرگ ، دومین مرکز خودروسازی در آمریکای شمالی بعد از شهر دیترویت می باشد. کمپانیهای مهم اتومبیل سازی که در تورنتوی بزرگ قرار دارد عبارتند از : کارخانه General Motors در اشاوا ، کارخانه Honda در Alliston ، کارخانه Ford در Oakville ، کارخانه Chrysler در Brampton و ... . تورنتو رتبه سوم در انبوهی شرکتهای IT در آمریکای شمالی بعد از سانفراسیسکو و نیویورک دارد. کمپانی های بزرگ صنایع کامپیوتر از جمله؛ شرکت IBM در تورنتو ، شرکت Oracle در میسیساگا و ... . این شهر سومین مرکز خدمات مالی در آمریکای شمالی بعد از نیویورک و شیکاگو می باشد. بازار بورس تورنتو Toronto Stock Exchange (TSX ) بزرگترین بازار بورس در کانادا، سومین در آمریکای شمالی و هفتمین در جهان ازحیث ارزش بازار است. دفتر مرکزی عملیاتی پنج بانک بزرگ کانادا Big Five در تورنتو مستقر است.
تورنتو سومین در بزرگترین سیستم حمل نقل در آمریکای شمالی بعد از نیویورک و مکزیکوسیتی می باشد. علاوه بر آنها تورنتو در تولیدات بخشهای صنایع دارویی، کشاورزی، صنایع غذایی و ... نقش مهمی را ایفا می کند.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB