در حال حاضر 48 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

کلگری

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

کلگری Calgary CMA در جنوب استان آلبرتا و در شرق رشته کوه های راکی قرار گرفته است و پنجمین شهر پرجمعیت کانادا و پرجمعیت ترین شهر در این استان می باشد. مساحت آن حدود ۵۱۰۷/۵۵ کیلومتر مربع و جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱,۲۱۴,۸۳۹ نفر بوده است که جمعیت مهاجر در آن به سرعت رو به رشد می باشد.کلگری Calgary CMA از چند منطقه شهرداری تشکیل شده است که عبارتند از ؛

cities : Calgary , Airdrie
, towns: Okotoks, Cochrane , Chestermere
, High River, Crossfield , Turner Valley, Irricana
Black Diamond
,Municipal district : Rocky View County
MD of Foothills No. 31
,Indian reserve : Tsuu T'ina Nation 145
Eden Valley 216
Village : Beiseker , Longview


کلگری Calgary در مرکز Calgary CMA قرار گرفته است. به این شهر Cowtown هم می گویند . مساحت آن حدود ۷۲۶/۵ کیلومترمربع می باشد و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۱,۰۹۶,۸۳۳ نفر بوده است . منطقه ی کلگری براساس تقسیم بندی شهرداری ها به قسمتهای
North East ، South West ، Inner City ،
South East ، North west تقسیم شده است.
دانشگاه ( University of Calgary (U of C ،
دانشگاه Mount Royal University و
دانشگاه ( University of Lethbridge ( U of or Uleth در آنجا قرار دارند.
فرودگاه کلگری Calgary International Airport در قسمت
North East واقع است.

'' Motto : " Onward


تاریخچه شهر کلگری :

شواهد سکونت در این منطقه در حدود ۱۱ هزار سال پیش، مربوط به First Nation هاست. اولین حضور ثبت شده ی اروپاییان در کلگری در سال ۱۷۸۷ میلادی توسط
David Thompson نقشه بردار شرکت Hudson's Bay در کنار رودخانه ی Bow River بوده است. سال ۱۸۸۳ میلادی راه آهن The Canadian Pacific Railway به این منطقه رسید و ایستگاه راه آهنی در آن ساخته شد و شروع به رشد کرد و تبدیل به یک مرکز مهم تجاری و کشاورزی گشت. در سال ۱۸۸۴ میلادی ، کلگری به طور رسمی به عنوان یک شهر گنجانیده شد. در آن زمان کشاورزی و دامداری از مولفه های کلیدی اقتصاد محلی در کلگری بود. در سال ۱۹۰۲ میلادی نفت در استان آلبرتا کشف شد و به تدریج بر روی روند رشد اقتصاد شهرهای این استان به خصوص کلگری تاثیر بسیار خوبی داشت.جغرافیای طبیعی شهر کلگری :

دو رودخانه ی بزرگ ، Bow River که از غرب به سمت جنوب در جریان ست و رودخانه Elbow River که از شمال به طرف جنوب شهر در حرکت می باشد و تلاقی این دو رودخانه ی بزرگ در مرکز شهر باعث ایجاد پوشش گیاهی طبیعی متراکم در این ناحیه شده است و رشته کوه های راکی در سمت غرب این شهر قرار دارد.
کلگری شهری ست با آب و هوای خشک که دارای تابستانهای نسبتاً گرم و کوتاه ، زمستانهای سرد و طولانی ست. وزش باد گرم Chinook از سمت شرق رشته کوه های راکی ، می تواند باعث بالا رفتن دمای هوای سرد زمستان در کلگری شود . این شهر یکی از پرآفتاب ترین شهرهای کانادا به شمار می آید که میزان بارش باران در آن کم ست.Calgary Tower :

این برج در سال ۱۹۶۷ میلادی ساخته شده با ارتفاع ۱۹۱ متر در مرکز شهر کلگری در نزدیکی رودخانه Bow river واقع است. وزن آن ۱۰,۰۰۰ تن می باشد که ۶۰% آن یعنی حدود ۶۰۰۰ تن در زیر زمین قرار دارد.Scotiabank Saddledome :

این بنا اولین استادیوم سرپوشیده در کلگری می باشد که در سال ۱۹۸۳ میلادی افتتاح شد.15+ :

سیستم 15+ در شهر کلگری، مجموعه پلهای عابر پیاده ی هوایی با ارتفاع ۱۵ فیت از سطح زمین ست که برخی آسمان خراشها در مرکز شهر را به هم وصل می کند این ساختمانها و پلها سیستم گرمایشی قوی دارند به طوری که در زمستانها مردم می توانند بدون پوشیدن لباسهای زمستانی میان این ساختمانها رفت و آمد کنند. این سیستم در سال ۱۹۷۰ میلادی افتتاح شد.موزه Glenbow museum :

این موزه ، یکی از بزرگترین موزه های غربی کانادا ست . این موزه در سال ۱۹۶۶میلادی زمانی که Eric Harvie مجموعه ی بزرگ تاریخیش را وقف مردم آلبرتا کرد ؛ تشکیل شد که شامل مجموعه های تاریخی، قوم شناسی و هنر در سراسر دنیا و کانادا می باشد.باغ وحش کلگری Calgary zoo :

دومین باغ وحش در کانادا ست که در شرق کلگری در نزدیکی رودخانه Bow river قرار دارد. در سال ۱۹۲۹ میلادی افتتاح شده است. مساحت آن ۳۰ هکتار می باشد.Heritage Park Historical Village :

یک پارک و موزه ی تاریخی از زندگی مردم استان آلبرتا در اواخر قرن نوزهم و اوایل قرن بیستم که در جنوب غربی کلگری، در کنار رودخانه Elbow river در
Glenmore Reservoir واقع شده است. این پارک در سال ۱۹۶۴ میلادی افتتاح شد که ۱۲۷ هکتار مساحت دارد. بسیاری از ساختمانهای و وسایل تاریخی به این مکان منتقل شده اند. پوشش کارکنان و وسایل نقلیه هم مربوط به آن دوران می باشد.اقتصاد کلگری :

کلگری یکی از مهمترین قطبهای اقتصادی و پایتخت صنعت انرژی کانادا از پنجاه سال گذشته تاکنون بوده است. اقتصاد این شهر بر صنعت نفت و گاز تکیه دارد و یکی از مراکز بزرگ صنایع نفت و گاز است . علاوه بر صنعت نفت، موسسات مالی ، صنایع مدرن و کشاورزی در اقتصاد آن دارای اهمیت می باشند. از شرکت های مهم این شهر می توان به Cenovus Energy , BP Canad ,
Pacific Railway Imperial Oil, Encana , Petro-Canada و Canadian Natural Resources Limite اشاره کرد .

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB