در حال حاضر 28 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

مونترال

رای دهی:  / 2
ضعیفعالی 

مونترال بزرگ GMA) Greater Montreal Area ) در شرق کانادا و در جنوب غربی استان کبک قرار دارد. دومین شهر بزرگ کانادا بعد از شهر تورنتو و دومین شهر بزرگ فرانسه زبان دنیا بعد از شهر پاریس می باشد. مساحت این شهر حدود ۴۲۵۸ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی ۳،۸۲۴,۲۲۱ نفر بوده است . از نظر جمعیت مهاجران تازه وارد به کانادا، این شهر در جذب مهاجران در کنار شهرهای تورنتو و ونکوور قرار دارد.

مونترال بزرگ Greater Montreal از چند منطقه مستقل ولی پیوسته بهم تشکیل شده است که عبارتند از ؛
West Island ، South Shore ، North Shore، Laval ، Montreal

 

مونترال Montreal جزیره ایی بزرگ در مرکز مونترال بزرگ و در میان رودخانه ی سنت لورنس St. Lawrence و
Rivière des Prairies ست . مساحت آن حدود ۴۳۱ کیلومتر مربع می باشد. در سال ۲۰۱۱ میلادی جمعیت آن حدود ۱,۶۴۹,۵۱۹ نفر بوده است . زبان رسمی فرانسوی ست و جمعیت انگلیسی زبانان در غرب آن بیشتر می باشد.
دانشگاه های مهم در شهر مونترال عبارتند از ؛
دانشگاه مونترال Université de Montréal از قدیمی ترین دانشگاه های کاناداست و دارای بیشترین تمرکز دانشجویان تحصیلات عالیه در بین شهرهای اصلی آمریکای شمالی می‌باشد. در این دانشگاه به زبان فرانسوی تدریس می‌شود.
دانشگاه مک گیل McGill University رتبهٔ بهترین دانشگاه را در میان دانشگاه‌های کانادا و در آخرین رتبه بندی جهانی رتبهٔ هجدهم دنیا را داراست. زبان آموزش در آن، زبان انگلیسی ست.
دانشگاه کونکوردیا Concordia University زبان آموزش در آن، زبان انگلیسی ست.
دانشگاه (Université du Québec à Montréal (UQAM زبان آموزش در آن، زبان فرانسوی ست.


Laval در منطقه Laval مونترال بزرگ و در بین رودخانه های Rivière des Mille Îles در شمال و رودخانه ی
Rivière des Prairies در جنوب آن قرار دارد. دومین شهر بزرگ ، مونترال بزرگ می باشد. مساحت آن حدود ۲۶۷ کیلومتر مربع می باشد و جمعیتش در سال ۲۰۱۱ میلادی ۴۰۱,۵۵۳ نفر بوده است. بسیاری از آزمایشگاه های
دارو سازی در مونترال بزرگ در این منطقه قرار دارد.


Longueuil در منطقه South Shore مونترال بزرگ و در ساحل جنوبی رودخانه ی سنت لورنس St. Lawrence قرار دارد . سومین شهر بزرگ ، مونترال بزرگ محسوب
می شود. مساحت آن حدود ۱۲۲/۹۰ کیلومتر مربع می باشد و جمعیتش در سال ۲۰۱۱ میلادی ۲۳۱،۴۰۰ نفر بوده است. صنعت هوا فضا در این شهر به علت وجود دفتر مرکزی دو شرکت بزرگ Pratt & Whitney Canada و Héroux-Devtek رشد خوبی داشته است.


Terrebonne در منطقه North Shore مونترال بزرگ و در ساحل شمالی رودخانه ی Rivière des Mille Îles واقع
است. مساحت آن حدود ۱۵۸/۶۰ کیلومتر مربع می باشد وجمعیتش در سال ۲۰۱۱ میلادی ۱۰۶،۳۲۲ نفر بوده است.


تاریخچه شهر مونترال :

در سال ۱۵۳۴ میلادی ژاک کارتیه Jacques Cartier ازطرف فرانسه عازم کانادا گردید و این جزیره را کشف کرد و آن را مونت رویال Mount Royal نامید . در سال ۱۶۴۲ میلادی در محل تلاقی دو رودخانه ی St. Lawrence و
Rivière des Prairies شهر مونترال تاسیس شد و در سال ۱۸۳۲ میلادی مونترال Montreal به عنوان یک شهرستان به ثبت رسید.
مونترال در سالهای ( ۱۸۴۹ - ۱۸۴۴ میلادی ) پایتخت کشور کانادا بود.

جغرافیای طبیعی شهر مونترال :
مونترال بزرگ شهری سرسبز با طبیعت زیباست که رودخانه های St. Lawrence و Rivière des Prairies و Rivière des Mille Îles اطراف آن را احاطه کرده اند. دارای آب و هوای نیمه قاره ای ، تابستان گرم و مرطوب و زمستان بسیار سرد است. از طریق رودخانه سنت لورنس St. Lawrence به اقیانوس اطلس و دریاچه انتاریو راه دارد و در ۳۳۰ مایلی شهر نیویورک آمریکا واقع است.
کوه معروف درمونترال ،مونت رویال
Mount Royal نام دارد.

Place Jacques Cartier :
میدانی زیبا در قسمت Old Montreal که از قدیمی ترین آثار تاریخی در شهر مونترال نیز هست به افتخار
Jacques Cartier کاشف کانادا به این نام، نامگذاری شد.

Champlain Bridge :
این پل در سال ۱۹۵۸ میلادی به افتخار
Samuel de Champlain ، که شهر کبک را تاسیس کرد ؛ به این نام نامگذاری شد. بر روی رودخانه ی St. Lawrence قرار دارد. طولش ۶ کیلومتر است . این پل Montreal و Brossard را بهم وصل می کند.

کلیسای نتردام Notre-Dame Basilica :
این کلیسا در قسمت Old Montreal واقع است . ساختمان قدیمی این کلیسا در سال ۱۶۵۷ ساخته و در سال ۱۸۲۴ میلادی با معماری سبک گوتیک تکمیل شد که با فضای داخلی بزرگ و رنگارنگش، آن را به باشکوه ترین کلیسای مونترال تبدیل کرده است.

Montreal Museum of Fine Art :
این موزه بزرگترین موزه شهر مونترال و از قدیمی ترین موزه های کانادا محسوب می‌شود. از دو ساختمان تشکیل شده که با تونل زیر زمینی به هم متصل شده اند. در آن آثاری از مصر و یونان و رم باستان و هنرمندان اروپایی و کانادایی وجود دارد.

Montreal Botanical Garden :
یکی از مهم ترین باغهای گیاه شناسی در جهان با توجه به اندازه مجموعه و امکانات آن هست که مساحت آن ۷۵ هکتار می باشد. مجموعه‌ی بسیار متنوعی از گل‌ها و گیاهان کانادایی و غیر کانادایی ، باغ چینی حاصل همکاری مشترک شانگهای و مونترال، باغ ژاپنی ، باغ First Nation و موزه حشرات است.


اقتصاد مونترال :
مونترال بعد از شهر تورنتو ، دومین اقتصاد بزرگ در بین شهرهای کانادا محسوب می شود. در صنایع هوا و فضا، صنعت فیلم سازی ، محصولات الکترونیکی، مخابرات، نساجی و تولید پوشاک ، کشاورزی ، پتروشیمی، حمل و نقل و صنایع دارویی رشد چشمگیری داشته است. در سال 2002 میلادی این شهر به عنوان چهارمین مرکز بزرگ از نظر شغل هوا فضا در شمال آمریکا قرار گرفت. بندر مونترال بزرگترین بندر درون مرزی در جهان و یکی از بنادر مهم در کانادا می باشد. راه‌آهن ملی کانادا Canadian National Railway بزرگترین شرکت حمل‌ونقل ریلی کانادایی است که دفتر مرکزی این شرکت در شهر مونترال قرار دارد . مونترال مرکز صنعت فیلم سازی کانادا به شمار
می رود و با وجود فستیوال های بسیاری که برگزار می شود این شهر را به یک جاذبه ی گردشگری تبدیل کرده اند.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB