در حال حاضر 49 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

سرزمین یوکان

رای دهی:  / 0
ضعیفعالی 

سرزمین یوکان Yukon در شمال غربی کانادا واقع است که از شرق به سرزمین نورث وست تریتوریز ،از غرب به آلاسکا، از شمال به اقیانوس منجمد شمالی ، از جنوب به استان بریتیش کلمبیا منتهی می شود . مساحت آن حدود ۴۸۲,۴۴۳ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۳۳,۸۹۷ نفر بوده است. مرکزش شهر وایت هورس Whitehorse می باشد. زبان رسمی مردم در یوکان دو زبان انگلیسی و فرانسوی می باشد.

مهمترین شهرهای یوکان ؛
Old Crow ، Dawson ، Watson Lake ، Whitehorse و ... می باشند.

تاریخچه سرزمین یوکان :

کلمه یوکان به معنی "رودخانه بزرگ" در Gwich'in میباشد. قدیمی ترین بقایای سکونت انسان در آمریکای شمالی در این سرزمین یافت شده است. بیش از ۱۰ هزار سال پیش First Nations در یوکان زندگی می کرده اند. در سال ۱۸۴۰میلادی توسط تاجران خز شرکت هادسون این منطقه کشف شد و وجود طلا باعث مهاجرت جمعیت زیادی به این سرزمین شد . این سرزمین در سال ۱۸۹۸ میلادی به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. سمبلهای یوکان گل Fireweed ، درخت Subalpine Fir ، پرنده Raven و ... می باشند.

جفرافیای طبیعی سرزمین یوکان :

دارای زمستان طولانی و سرد با رطوبت کم و تابستان کوتاه می باشد.جنگلهای آن از نوع جنگلهای شمالی است.
گونه های قابل توجه درختان پهن برگ در یوکان صنوبر سیاه و سفید است. بلندترین نقطه در آن، کوه لوگان Mount Logan با ارتفاع ۵,۹۵۹ متر که بلندترین کوه در کانادا هم می باشد. این کوه در جنوب غربی یوکان و در پارک ملی Kluane واقع است.

Kluane National Park and Reserve : پارک ملی ، واقع در جنوب غربی یوکان ، مساحت زیادی از آن پوشیده از کوه و یخچالهای طبیعی ، زیستگاه خرسهای گریزلی.

Ivvavik National Park : اولین پارک ملی که براساس توافق عرضی با افراد بومی ایجاد شده است.اقتصاد یوکان :

اقتصاد آن به منابع طبیعی وابسته است. صنعت معدن اهمیت زیادی در اقتصاد این سرزمین دارد که مهمترین آن استخراج طلا، سرب، روی، نقره و مس بوده است. ماهیگیری، جنگلداری و گردشگری هم در اقتصاد یوکان نقش دارند.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB