در حال حاضر 31 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

سرزمین نوناووت

رای دهی:  / 2
ضعیفعالی 

سرزمین نوناووت Nunavut در شمال کانادا واقع است و بزرگترین قلمرو آن می باشد که از شرق به اقیانوس اطلس و مرز آبی با گرینلند، از غرب به سرزمین نورث وست تریتوریز، از شمال به قطب شمال ، از جنوب به مانیتوبا و جنوب غرب به ساسکاچوان منتهی می شود و همچنین از سمت جنوب از طریق مرز آبی هم با استانهای کبک ، انتاریو و نیوفاندلند و لابرادور همسایه است. مساحت آن حدود ۲,۰۳۸,۷۲۲ کیلومتر مربع و جمعیت آن در سال ۲۰۱۱ میلادی حدود ۳۱,۹۰۶ نفر بوده است. مرکزش شهر ایکالوئیت Iqaluit می باشد. زبان رسمی مردم در نوناووت ( Inuit ( Inuktitut and Inuinnaqtun ، انگیسی و فرانسوی است.

مهمترین شهرهای نوناووت
Cambridge Bay ،Arviat ، Rankin Inlet، Iqaluit و... می باشند.

تاریخچه سرزمین نوناووت :

سکونت در این منطقه به چهار هزار سال قبل برمی گردد و بیشترین جمعیت آن Inuit ها (اسکیموها ) هستند که از آلاسکا به این مکان مهاجرت کردند. Inuit ها جز افراد بومی کانادا محسوب می شوند و در نقاط شمالی کانادا و قطب شمال زندگی می کنند ولی جزو First nation ها نیستند. نوناووت به زبان اسکیموها یعنی "سرزمین ما ". در سال ۱۵۷۶ میلادی Martin Frobisher دریانورد انگلیسی به این مکان وارد شد و او اولین نفری بود که باعث ارتباط اروپا با مردمان اسکیموی این منطقه شد. نانووت در سال ۱۹۹۹ میلادی از قلمرو شمال‌ غربی جدا و مستقل شد.


سمبل سرزمین نوناووت گل Purple Saxifrage می باشد ، سگ Canadian Inuit Dog و Inuksuk از دیگر سمبلهای آن هستند.

جغرافیای طبیعی سرزمین نوناووت :
این سرزمین بکر و وسیع دارای آب و هوای خشک و خشن است و هوایی بسیار سرد در زمستان دارد و تابستان‌های آن از یک ماه تجاوز نمی‌کند. پدیده ی طبیعی خورشید نیمه شب Midnight sun در این منطقه به خاطر هم جواری با قطب شمال دیده می شود که در ماه های تابستانی خورشید در موضع مکانی خود در هنگام نیمه شب واضح و آشکار است. در آب و هوای مساعد و صاف، بیشتر مواقع خورشید به مدت ۲۴ ساعت به شکل پیوسته هویدا است.

شمالی‌ترین سکونتگاه دائمی انسان در جهان بنام آلرت Alert در منطقه Qikiqtaaluk نوناووت واقع شده است که فاصله ی آن تا قطب شمال ۸۱۷ کیلومتر می باشد. خورشید در این مکان در فصل بهار و تابستان غروب نمی کند و ۶ ماه بعدی سال را طلوع نمی کند. کوه ها در سواحل شرقی نوناووت قرار دارد که از جزیره شمالی Ellesmere تا شمالی ترین قسمت استان لابرادور امتداد دارد. بالاترین نقطه نوناووت قله Barbeau با ارتفاع ۲۶۱۶ متر در جزیره Ellesmere است. پوشش گیاهی آن از انواع berries های نادر ، خزه ، Arctic Willows، small willow shrubs ، گلسنگ و ... می باشند.


جزیره بافین Baffin ، جزیره‌ای واقع در اقیانوس منجمد شمالی و در شرق نوناووت واقع است که بزرگترین جزیره کانادا و پنجمین جزیرهٔ بزرگ جهان هم می باشد. به غیر از شهر ایکالوئیت Iqaluit و چند منطقه ی ساحلی کوچک می توان گفت جزیره ایی غیر مسکونی است.
پارکهای ملی سرزمین نوناووت :

( Auyuittuq ( ᐊᐅᔪᐃᑦᑐᖅ : پارک ملی ، واقع در شرق جزیره بافین ، حفظ طبیعت قطبی و وحشی منطقه شامل قله‌های ناهموار کوهستانی، دره‌های ژرف، یخچالهای طبیعی ، آبدره‌های تماشایی و حیات وحش دریایی در سواحل این منطقه.

Ukkusiksalik : پارک ملی ، واقع در شمال غربی خلیج هادسون ، دشت های بی درخت پوشیده از گلسنگ نواحی قطبی.اقتصاد سرزمین نوناووت :

دارای منابع زیر زمینی فراوانی مانند سنگ آهن ، نقره ، سرب ، روی و اورانیوم و کانی‌های معدنی دیگر است. استخراج از معادن، اکتشاف نفت و گاز ، صنایع دستی و هنر، شکار، ماهیگیری، صید نهنگ، گردشگری، حمل و نقل از فعالیتهای اقتصادی در نوناووت می باشد.

 

.
پنجشنبه 3 اسفند 1396.
Feb 22 2018.

مهاجرت به كانادا

جستجو

 

اطلاعیه مهم

برنامه اسکیل ورکر فدرال ، تجربه کانادایی ، پیشه وران و بخشی از اسکیل ورکر استانی ، حذف و برنامه جدید "ورود سریع" (Express Entry) ، جایگزین ان شده است. جزئیات این برنامه در سایت سازمان مهاجرتی پرنده مهاجر ذکر گردیده و بنا به پیچیدگی خاص ان ، استفاده از خدمات حرفه ای ، توصیه می گردد. تشکیل پرونده خود را با پرنده مهاجر که مورد اعتماد و نامی آشنا می باشد و هزینه ای استثنائی را پیشنهاد می کند ، تجربه کنید.

By PLAVEB